Belfld : Gerald Celente mg tbb forradalmat, lzongst s erszakot jsol |
Gerald Celente mg tbb forradalmat, lzongst s erszakot jsol
2011.02.28. 12:45
Gerald Celente, a Trends Research Intsitute alaptja, trendszakrt szerint a kormnyok megszort intzkedsei s a vilg npeinek elszegnyedse egyre tbb erszakhoz, lzongshoz s forradalomhoz fog vezetni.
Legjabb Trendfigyelmeztetsben a kzel-keleten kitrt forradalmakrl beszl, a f mdiumoktl s vezet politikustl teljesen eltr megvilgtsba helyezve ezeket az egsz vilgot rint esemnyeket, s arra figyelmeztet, hogy hasonl fejlemnyekre szmthatunk Eurpban s az Egyeslt llamokban is.
Amint azt a tunziai s egyiptomi forradalmak kitrse eltt is megrtam, a lzongsok globlis mreteket ltenek majd, a kivlt ok pedig egyre inkbb az emberek mindennapi betevje, vagy inkbb annak hinya, nem pedig politikai nrzete lesz. A gazdasg hanyatlsval, a munkanlklisg s az adk emelkedsvel valamint a szolgltatsok megnyirblsval, ahogy a fels tzezer egyre gazdagodik, mg mindenki ms elszegnyedik, egyre tbb forradalom kitrsnek lesznk szemtani.
Azok, akik nem lttk ezeknek az esemnyeknek az eljeleit kiss mskpp magyarzzk a mgttk rejl okokat. A mdia s a vezet politikusok flremagyarzzk a hrcsatornk cmoldalait az j v beksznte ta megtlt trtnelmi jelentsg geopolitikai esemnyeket. Az egyik naprl a msikra kitr forradalmakat a demokrcira hes tmegek dics s btor harcnak nevezik.
Ezeket az embereket azonban nem a demokrcia rdekli. Demokrcia, autokrcia, teokrcia, monarchia, jobboldal, baloldal, nem errl van sz. Ez bellrl jn, mgpedig az hes ember belsejbl, aki knytelen res hassal nyugovra trni nap nap utn. Amikor a pnzfolyam elapad, helyette vr folyik. Egyszer kplet ez, brki megrtheti, aki akarja. Nhny embernek a cscson tl sok van, s tl sok embernek pedig tl kevs.
Mi vrhat?
A kzel-keleti esemnyekre reaglva az arany ttrte az 1400 dollros hatrt, a Brent nyersolaj hordnknti rfolyama pedig 113 dollrnl jr. A piaci ingadozs nem enyhl. Az erszakhullm ersdsvel s terjedsvel a kvetkezmnyek az egsz vilgon rezheten lesznek.
A pnzgyi vlsg 2007-es bekvetkezttl kezdve s az azt kvet pnik sorn Washington s a kzponti bankok multi-billi dollros kisegt, ment s lnkt csomagok bevetsvel prbltk elkerlni a Nagy Vilggazdasgi Vlsghoz hasonl krzist. Ezek a programok hrom ven keresztl tartottk fenn a felletes kilbals ltszatt, s egy nagyhorderej geopolitikai esemnysorozat hinyban mg egy darabig kpesek lettek volna ksleltetni az elkerlhetetlent.
A mostani vilgrenget esemnyek azonban a kilbals leghalvnyabb illziit is eltrlik. Akr szndkosan, egy elre kiszmtott irny szerint, akr a flelem ltal hajtott tagads kvetkezmnyeknt, de senki nem mondja ki milyen kp is rajzoldik ki elttnk. A jelenlegi lzongsok nem llnak a kzel-kelet s Afrika partjainl. Ahogyan azt korbban jeleztk, t fognak terjedni Eurpra s a vilg ms rszeire is. Minl lobbankonyabb a helyzet s minl szlesebb terleteket rintenek a lzadsok, annl nagyobb a valsznsge annak, hogy bizonyos esemnyek (olajvlsg, terrortmads, kibertmads vagy helyi hbor) hatsra a gyenge gazdasgok sszeomoljanak, a stabilak pedig meginogjanak.
Kszljnk fel
A helyzet egyre irnythatatlanabb. Egyes orszgokban a bank s tzsdebezrsok vals kockzatt vltak, mint ahogyan a szksgllapot bevezetse is. Ahogyan korbban jsoltuk, az arany rfolyama el fogja rni a 2000 dollrt uncinknt. Fontos, hogy legyen elegend kszpnznk s az sem rt, ha a spjz is fel van tltve. Amennyiben a legrosszabb nem kvetkezik be, semmit sem vesztnk, de ha bekvetkezik, nehz napok vrnak a felkszletlenekre.
Forrs: The Trends Journal Subscriber Trend Alert (2011. februr 24.)
A politiknak kis szerepe van ebben a jtszmban. Mubarak 30 ven keresztl volt Egyiptom els embere. Az ott lktl s az egyiptomi mditl harminc ven keresztl hallhattuk milyen csodlatos orszgban lnek, s akkor egyik naprl a msikra minden megvltozott s Mubarakbl hirtelen dikttor lett. A kzel-kelet tbbi, hasonl felkelsekkel kszkd orszgaiban hasonl forgatknyvet lthatunk kibontakozni.
Ezeket a vezetket nem politikai okbl akarjk eltvoltani, akrmennyire is szeretn a mdia ezt elhitetni a vilggal.
Arrl van sz, hogy odafent hirtelen elzrtk a csapot. A problma a magn s kzszfrt egyarnt rinti. Amg sikerl politikai skon tartani vitt az emberek nem veszik szre a lnyeget, s nem teszik fel a krdst, hogy mirt is tartunk itt.
Related Posts
|