Trsadalom helyzete |
|
2010.05.01. 21:10 |
10-03-28
Trsadalom helyzete
Az igazi vezets szksgessge
Jelenkori kormnyainknak s egyb intzmnyeinknek nagyon nagy szksgk lenne
ers, felels, nzetlen vezetkre. Ne gondoljk azt tvesen, hogy a mdia csak jtszik,
amikor korrupt vezetkrl s botrnyokrl r. zenete komoly: a legtbb vezetben nem
bzhatunk meg. Hogy mirt nem? Mert sokat kzlk csak nz rzkeik vezetnek, s
mindent megtesznek azrt, hogy hatalomhoz jussanak.
A legtbb orszg vezeti mind jobban s jobban elterelik a npet a lelki lettl, s
politikjuk nagy rsze hivatalosan is sztnzi a tmeges erklcstelensget. Pldul sok
llam keresi a lehetsgt annak, hogy legalizljk a szerencsejtkokat, mivelhogy a
bevtel jelents tbblet az llami kltsgvetshez. Vajon ez j azoknak, akik
szerencsejtkokat znek? s mi legyen a gazdasgi politikval, amely egyre mlyti a
vilg gazdagjai s szegnyei kzti klnbsget?
Mg inkbb vlsgoss vlik a helyzet, amikor az anyagi illzik oly ersek lesznek,
hogy a bnt btran s kollektven kvetik el, s az egy adott kultra prominens rszv
vlik. A vilgban utazgatva szemlyesen gyzdhettem meg e globlis tveszme
hatsairl.
Kzben a mi sajt vdnkeink sem jobbak. Pldul itt Amerikban is fny derlt
olyan esetekre, amikor tiszteletlenl bntak a gondozottakkal, megerszakoltk ket s
ms mdon is visszaltek helyzetkkel az egszsggyi intzmnyekben s otthonokban.
A mdia szmos exposban adott hrt arrl, hogy magatehetetlen, gyhoz kttt,
fogyatkos pcienseket erszakoltak meg a krteremben gynevezett egszsggyi
gyakornokok.
Mindnyjan azt hisszk, hogy a jelenlegi civilizci javai az emberi halads bizonytkai, mde van egy msik szempont is. E szempont szerint ahelyett, hogy elre haladtunk volna a jelenlegi llapot fel, taln helyesebb, ha azt mondjuk, hogy visszafel mentnk egy korbbi, termszetesebb korbl, amelyben az agrrium dominlt. Egy mezgazdasgi termelsen alapul trsadalombl egy olyan trsadalomm alakultunk t, amelynek alapja az ipari termels, a tudomny, a fejlett technolgia, s legjabban az informcis kultra. Amint ez „a fejlds” mind jobban elrehaladt, civilizcink egyre szemlytelenebb vlt. A fogyasztst helyeztk ltnk elterbe, s llandan cskkentettk a kzssg szerept s a mlyebb kapcsolatok megrtst, a llek s az let spiritulis dimenziinak a jelentsgt. A nyugati kozmolgia manipulatv s kizskmnyol lett, s gy mkdik, hogy fikarcnyit sem trdik az egsz vilg jltvel. Ez halads?
Az igazi vezets szksgessge
Jelenkori kormnyainknak s egyb intzmnyeinknek nagyon nagy szksgk lenneers, felels, nzetlen vezetkre. Ne gondoljk azt tvesen, hogy a mdia csak jtszik,amikor korrupt vezetkrl s botrnyokrl r. zenete komoly: a legtbb vezetben nembzhatunk meg. Hogy mirt nem? Mert sokat kzlk csak nz rzkeik vezetnek, smindent megtesznek azrt, hogy hatalomhoz jussanak.A legtbb orszg vezeti mind jobban s jobban elterelik a npet a lelki lettl, spolitikjuk nagy rsze hivatalosan is sztnzi a tmeges erklcstelensget. Pldul sokllam keresi a lehetsgt annak, hogy legalizljk a szerencsejtkokat, mivelhogy abevtel jelents tbblet az llami kltsgvetshez. Vajon ez j azoknak, akikszerencsejtkokat znek? s mi legyen a gazdasgi politikval, amely egyre mlyti avilg gazdagjai s szegnyei kzti klnbsget?Mg inkbb vlsgoss vlik a helyzet, amikor az anyagi illzik oly ersek lesznek,hogy a bnt btran s kollektven kvetik el, s az egy adott kultra prominens rszvvlik. A vilgban utazgatva szemlyesen gyzdhettem meg e globlis tveszmehatsairl.Kzben a mi sajt vdnkeink sem jobbak. Pldul itt Amerikban is fny derltolyan esetekre, amikor tiszteletlenl bntak a gondozottakkal, megerszakoltk ket sms mdon is visszaltek helyzetkkel az egszsggyi intzmnyekben s otthonokban.A mdia szmos exposban adott hrt arrl, hogy magatehetetlen, gyhoz kttt,fogyatkos pcienseket erszakoltak meg a krteremben gynevezett egszsggyigyakornokok.
Teljesen mindegy, hol lnek a vilgon, a hatalmi helyzetben levk elbuknak vagy korrumpldnak, s ennek szinte mindentt azonos okai vannak. Azt ltjuk, hogy ha valakit kineveznek valamilyen pozciba s megkapja az ezzel jr fizetst is, akkor mr kptelen felfogni, hogy is csak Isten szolgja. S prtatlanul kptelen msnak is a javra tenni. Hatalmi helyzetket inkbb arra hasznljk, hogy sajt szekerket toljk, s nem pedig arra, hogy azokat szolgljk, akiket vezetnik is kellene. Az ilyen vezetk mester manipultorok, s mindig meg fogjk tallni a mdjt, hogy igazoljk tetteiket. Vissza fognak lni pozcijukkal, hogy szabotljanak mindent, ami magasabb rend s termszet. |
Vallsok veszlyben. Intelmek a lelki kzssgek szmra |
|
2010.05.01. 21:10 |
10-03-23
Vallsok veszlyben. Intelmek a lelki kzssgek szmra
Az illumintusok ltal meglmodott j vilgrend ht pontban foglalhat ssze:
1. minden fennll kormnyzat megdntse
2. a magntulajdon eltrlse
3. az rkls megszntetse
4. a patriotizmus felszmolsa
5. a valls megszntetse
6. a hzassg eltrlse
7. egy vilgkormny ltrehozsa
Magyarul gyakorlatilag az a cljuk, hogy az egsz vilg felett egy olyan kormny lljon, aminek semmi klnsebb kihvst nem jelent a teljes kznyben l zombi emberek irnytsa. Ezeknek az embereknek nincsen nemzeti ntudatuk, se vallsi, rzelmi vagy trgyi ktdsk. A szexualits is csak rmforrs, mindenki azzal csinlja, akivel csak akarja. Ezt tartjk az ember si, termszetes llapotnak, amihez vissza kell trni (V. a szabadkmves s feltehetleg illumintus Rousseau). Az embert ettl a csodlatos llapotbl nem ms mozdtotta ki, mint az egyhz s a valls, ezrt harcolnak az illumintusok olyan kemnyen a vallsossg ellen.
"az Illumintus Rend is egy azok kzl, amelyek az egyhzak szellemi s politikai tlhatalmnak megtrse rdekben szervezdtek, tagjai sorban sok egyhzi szemllyel, rendszerint olyanokkal, akik elgedetlenek voltak, s bellrl igyekeztek megreformlni a Szentszket s annak hatalmt, politikjt."
Ameddig lesznek olyan emberek, akik a hagyomnyos keresztny s ms valls letforma szerint lnek, addig k -mrmint az j Vilgrend hvei- nem jrhatnak sikerrel.
Szisztematikusan aprtjk a vallsokat ezrt az Isten dicssgnek terjesztse igen nagy veszlyben van/volt/lesz. Direkt beszennyezik az elveket, szp lassan leptik annak struktrjt s ezt a szndkukat mr ismerhetjk a "Szex s az j Vilgrend" rsbl, ahol is egy orvos beszmolt arrl, hogy milyen eszkzket hasznlnak cljaik elrse rdekben. Apr picike kicsi kis vltoztatsok...... szrevtlen kis reformcik, amiknek nincs is alapjai, s radsul ellent megy az eredetinek.
Ez a vilg gy mkdik, hogy a j dolgok, idvel rossz vlnak, tnkremegy. Valaki jn s nagy nehzsgeket vllalva, felpti a tkletest, de az id megrohasztja azt, ezrt llandan rsen kell lenni....berek, ahogyan az r Jzus Krisztus is mondott volt. Neknk szre kell venni ezeket, s ismtelten korriglnunk kell a korbban lefektetett elvek szerint.
A vilg teljesen elanyagiasodott, mr a vallsok sem szlnak msrl, mint a pnzszerzs klnfle tleteirl s tulajdon kppen nincs is sok dolguk a stni Illumintusoknak, mert az ltaluk gerjesztett szennyezs, ami az egsz vilg atmoszfrjt megmrgezi, renk telepedett, behlzott s mr mi sem vagyunk kpesek felismerni, hogy valami egszen mst tesznk, mint amit kne. Kicsi apr eltrs s az idvel orisi puszttst tud vghezvinni, mintahogyan az egymstl egyre eltvolod snpr is balesetet okoz. Apr nhny fok eltrs s nhny kilomternl, mr kt egymstl tvol ll snt kapunk.
Nagyon fontos, hogy megrizzk az eredeti irnyt, klnben vge mindennek. A keresztnysgnl is fellelhet ez a problma, de visszallthat.
Legynk berek......!
A „kzssg” sz egysget jelent. Egyttmkdst s kommunikcit felttelez. De a
jelenlegi vilgrendben az igazi kzssg ritka. Helyette megszmllhatatlan lkzssg
van. A bennnket krlvev intzmnyek, csoportok s csaldok kzl tl sokbl
hinyzik az igazi meghittsg vagy a kommunikci. De a szeretet s meghittsg lnyeges
eleme az letnek. Ahogy a szeretet gygyt, gy a szeretet hinya lni is tud.
Aki egy olyan kzssgben l, amely az anyagi javakra fekteti a f hangslyt – egy
olyan kzssgben, amelyben az emberek azrt dolgoznak kemnyen, hogy gazdagsgot
szerezzenek a meghittsg megteremtse helyett – , knnyen a ktsgbeess zskmnya
lehet, ahogyan kortrsai, kollgi s mentorai is. Ez a helyzet a modern civilizcival.
Az ers, szeret kzssgek klnsen fontosak a felnvekv egszsges, boldog
gyermekek szempontjbl. A gyermekek klnsen knnyen srlnek, ha azok, akiknek
a feladata vdeni ket, ehelyett bntjk, megalzzk ket, s nem trdnek velk. s
mg inkbb megsrlnek, ha azok, akiknek gondoskodniuk kellene rluk, csak a
minimumot teszik meg rtk, vagy ami mg rosszabb, kizskmnyoljk vagy
|
Gordon Brown vlasztsi beszde: a globalizci dcsrete |
|
2010.05.01. 21:09 |
10-03-21
Gordon Brown vlasztsi beszde: a globalizci dcsrete
Az j Vilgrend propaganda gpezete egyre ersebb, naprl napra ltszik kibontakozni az az elkpzels, amit nhny "ostoba" sszeeskvs-elmlet gyrt gondol, hogy itt egy orwelli vilgllam lesz. De el kell szomortani az ostobakat, hogy a kpregny fhsei s esemnyei megelevenedni ltszanak s sajnos ks lesz mire szbekapnnak. A szemnk lttn megy vgbe mindez, s remlem, hogy mihamarabb lehetsgnk lesz arra, hogy killjunk az igazunkr s szembe menjnk velk. Mr nem sok id van.
|
A Krisna-tudat s a Nagy Baljs Mozgalom (Illumintusok) |
|
2010.05.01. 21:08 |
10-03-18
A Krisna-tudat s a Nagy Baljs Mozgalom (Illumintusok)
"Tny, hogy a nagy s baljslat mozgalom beplt az Egyesletnkbe." Prabhupad)
Abhay Charan Bhaktivedanta Swami Prabhupada egyike volt a XX. szzad - s nyugodtan mondhatjuk, a vilgtrtnelem - nagy hitoktatinak. 1896-ban ltta meg a napvilgot Kolkata teleplsen, Indiban, akkor mg csak hossz neve els kt tagjt viselve. A hindu valls, pontosabban az si gaudiya- vaisnavizmus tanai tanulmnyozsnak s a nyugati vilggal val megismertetsnek szentelte lett. A negyvenes vektl mint elismert vallstuds s lapszerkeszt si vdikus iratokat fordtott angol nyelvre. Vrndavan szent vrosban, az si Radha-Damodara templomban, csendes magnyban dolgozgatott a Srimad Bhagavatam hsi eposz, a Bhagavad-Gta, a Caitanya Charitamrita s ms si mvek megmentsn, magyarzatokat dolgozva ki hozzjuk a modern kor embernek. A negyvenes vek vgn mr orszgos hrnvnek s elismertsgnek rvendett, de mindvgig megmaradt szerny gurunak. 1959-ben belpett a lemondott szannyaszi rendbe, ami eurpai rtelemben nagyjbl a mi ferences szerzeteseinkhez hasonl letet jelent. Kt vtized munkjval tbb tzezer oldalnyi si szent iratot ltott el magyarzatokkal s adott ki angol nyelven. Gyakorlatilag az egsz indiai teista irodalmat tmentette az utkor szmra. rsaibl, az tezer ves blcsessgekbl ma is brki merthet szellemet mindennapi lethez.
Hossz nevt Krsna, azaz az Istensg Legfelsbb Szemlyisgnek odaad szolglata rvn rdemelte ki. A "Bhaktivedanta" sz gyakorlatilag tudomnyos fokozat, jelentsnek krlrsa: "Istent szolgl, Istent felismer." E cmet a Gaudiya Vaisnava Egyeslet adomnyozta neki 1947-ben. Tisztelitl kapta a "Prabhupada" nevet, ami sz szerint azt jelenti: "kinek lbai eltt prabhuk (mesterek) hevernek (hdolat gyannt)." A "swami" pedig tantt jelent.
1965-ben Srila Prabhupada mindssze ht dollrnyi rpival a zsebben, egy esernyvel, nhny doboz ktszerslttel s egy brnd angol nyelv knyvvel indult New Yorkba, hogy beteljestse lelki tantmestere kvnsgt, s elvigye a XIV. szzadban lt Caitanya Mahaprabhu - lnyegben India Jzusa - tantsait a Nyugatnak. Meg sem fordult a fejben, hogy ne jrna sikerrel, hiszen pontosan tudta, hogy Krsna minden helyzetben segti az bhaktjt (szolgjt). gy is trtnt. A szerny, halk szav blcs hetek alatt kalld amerikai fiatalok szzait gyzte meg, hogy a drog, a mocsok, az erklcstelen let helyett vlasszk Istent, India szeld vallst, s nekeljk vele Krsna szent nevt, a Hare Krsna maha-mantrt. A "Hare Krsna Mozgalom" egyre nvekedett, egyre tbb amerikai vrosban jelentek meg a borotvlt fej, dhtiba ltztt szerzetesek, s mg Srila Prabhupada letben valra vlt Caitanya Mahaprabhu jvendlse, miszerint a Hare Krsna mantrt egy napon a Fld minden vrosban nekelni fogjk. gy is van, hiszen nincs olyan vros a Fldn, ahol ne hallottk volna a kvetkez sorokat:
Hare Krsna Hare Krsna
Krsna Krsna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare
Mantrzz Te is nhny percet Srila Prabhupada segtsgvel s prbld ki a hang-meditci kellemes lmnyt, amit ha jl vgzel, pratlan lmnyben lehet rszed! Csak pr perc s magasba szllhatsz s megtapasztalhatod a tudat felemelkedsnek llapott. Indtsd el, vagy tltsd le Innen!
A gaudiya-vaisnavizmus vgtelen blcsessgnek bemutatsa nem clja e cikknek, de kevs vitatnival akad helyessgn, ha megnzzk Srila Prabhupada munkjnak vgeredmnyt. 1977-ben bekvetkezett hallig tizenngyszer utazta krl a Fldet, hogy vallsi eladsokat tartson mind a hat kontinensen. A nyugati vilgot megismertette az si indiai oktatsi rendszerrel. Megalaptotta a Bhaktivedanta Book Trust-ot, a vilg legnagyobb, vaisnava vallsi iratok kiadsval foglalkoz trsasgt, amely jelenleg is mintegy hetven klnfle nyelven adja ki Prabhupada s ms vaisnava szerzk mveit. maga tbb, mint hatvan vallstudomnyi knyvet rt, de tantotta kvetit konyhamvszetre, ruhaksztsre, festszetre s az si indiai tudomnyok tbbsgre is. Knyveit vilgszerte nagy elismerssel fogadtk ms vallsok kpviseli, s dicsren nyilatkoztak rla neves teolgusok, trtnszek s egyb tudsok. Srila Prabhupada igazi szent ember volt, akinek soha nem volt sajt tulajdona a ruhjn s a knyvein kvl, mindent Isten dicssgre tett s alkotott. Az International Krshna Conciousness Movement (ISKCON) elnevezs szervezet ma vilgszerte tbb ezer templomot, iskolt, nellt farmkzssget s egyb intzmnyt zemeltet.
Miutn mindssze hat v alatt nelltv tette mozgalmt, Srila Prabhupada 1971-ben hazatrt Vrindavanba, hogy tovbb folytassa munkjt. Itt halt meg 1977-ben. Emlkt mindmig ill tisztelet vezi Indiban s vilgszerte. Minden Hare Krsna templomban ott ll a szobra, arckpt gyakran a Krsnt brzol szent szobrok, a murtik mell helyezik. letmvt jl sszefoglalta Sri Atal Behari Vajpayee, India miniszterelnke egy 1998-ban tartott beszdben: "Bhaktivendanta Swami Prabhupada megrkezse az Egyeslt llamokba 1965-ben, s az a klns npszersg, amelyre mozgalma mindssze hsz v alatt szert tett, ktsgkvl az vszzad egyik legnagyobb spiritulis esemnye." Srila Prabhupada lete vgre a legnagyobb vilgvalls legelismertebb modern kpviseljv vlt.
De......
Mint azonban a nyitott szemmel jrk tudjk, a vilgon nem csak tiszteletremlt vallstudsok s hitoktatk lnek, hanem olyan emberek is, akiknek feltett szndka a valls lerombolsa, a kultra s a rend megsemmistse, hogy a pnz s az rdekek uralmt valstsk meg, ahol a profit fellbrlja a tisztessg s az erklcs szavt. Tbb titkos s kevsb titkos szervezet alakult a trtnelem sorn, amelyek clja az egyhzak sztzzsa, egy j vilgrend eljvetelnek kiknyszertse. Ilyen pldul az Illumintusok (Fnyhozk) pholya, amely egy szabadkmves rendbl fejldtt ki. Nagyrszt ezek a trsasgok s szimpatiznsaik lltak, nyltan vagy titokban, a "felvilgosods" nven emlegetett folyamat mgtt, amelynek sorn, gymond, megszabadtottk az embereket a "babonktl", s "vilgossgot" hoztak nekik. A nagy francia forradalomtl a kommunizmusig s napjaink rjng liberalizmusig, a nemzetllamok lerombolsig hossz trtnelmi folyamatot indtott el ez az vszzados aknamunka. A Lucifert (Fnyhozt) kvet Illumin |
Bankr-funker |
|
2010.05.01. 21:07 |
10-03-17
Bankr-funker
Tegnapi is s ez a mai is egy beszlgets lenne a mestersges vilgrl, amit furcsa md azok is elfogadnak s lnek benn, akiknek nem kne. A Krisna-tudat ad egy nem akrmilyen alternatvt az igazn lhet let rdekbe, de sajnos nem lnk vel, mert inkbb a zsarnokokkal szeretnnk tovbbrais jtszani, elfogadva a farkas trvnyeket, mikzben mr szre sem vesszk, hogy a markukba tartanak. Ez egy manyag vilg, amit nhny gazember hozott ltre, hogy megrjtsen, olyan dolgokrt, amikre nincs is igazn szksged. szre kellene venni, hogy egy jtsztren vagyunk s a jtsztr gondnoka, rossz ember, s meg akar minket erszakolni, vagy mr meg is erszakolt, de mi szeretjk..valamirt...szeretjk ezt a "jtkot", nem? Mirt lvezzk a szenvedst, ami felesleges? Mirt llunk le velk, harcolni? Abban remnykednk, hogy ha maradunk az ksbb j lesz. De nem! Ki kell kerlni vgre ebbl a jtsztrbl s haza kellene mr menni, ki a szabad rtre...szabadon, tvl a gazember cukrosbcsitl, messze el a rmlomtl.
Ramesvara: Van itt egy krdsem Srila Prabhupada. Te rtl az Els nekben a Kali-yugban lk szmra, klnbz utastsokrl, hogy ktelez meghzasodni s gy tovbb. s emltst tettl az aranyfedezetrl, szval nagyon helytelen, ez a mestersges pnzvalutarendszer.
Prabhupada: igen ez nagyon nem j.
R: A jvben ez az egyik dolog, amit korriglnunk kell.
P: Ti bevezetttek a pnzrmt, a valdi pnzt (amerikaiak a xviii. szzadban).
Hari-sauri: Valdi arany rmket. Nem paprt.
P: Brkinek, akinek van pnze… ez tny s mi ez az ostobasg nhny paprdarab miatt azt hinni, hogy van pnzem? Miknt csaltak, hogy ez trtnjen a kormny oldalrl. s emiatt itt ez a mestersges inflci. Te tudsz nyomtatni, gy az rfolyam nvekszik. Mert te nem tudsz valdi pnzel fizetni, de viszont te nyomtatsz s kifizeted t s aztn krdezi, „Adj nekem ezt a pnzt, s kiegyenltettk a dolgot.” „Ok tessk, fogd.” Te nyomtatsz s fizetsz.
R: Ezt egy ember is megerstette, hogy a kormnyvezets teszi ezt lehetv. Mert vissza tudjk tartani a pnzt, kivonjk a forgalombl, ezltal megnvelik a bankok fontossgt (tartalk bankok), hogy tbb s tbb pnzk legyen.
P: Mindent mestersgesen tesznek.
R: Ellenrzik a klcsnk mennyisgt. Ezt gy ismerik, mint a Federal Reserv system, amit a vlsgok alatt alaptottak, bankrok.
P: Brmit is tegyenek, az a pnz amit megkapsz annak nincs rtke. Rossz pnz. Nagyon rossz pnz.
R: Most brmit is vegyl Amerikban, minden hitelen alapul. A paprpnz mgtt hitel ll, Nem pnz. Vsrls nincs, csak klcsn.
P: Ugyan ez van Indiban is.
R: Ilyet nem igen tallunk a Vdikus kultrban
P: Akkor tjt soha nem volt paprpnz.. Cserekereskedelem volt. Neked volt rizsed, nekem volt valami msom. Szval n adtam neked valamit, s cserbe te is adtl valamit.
H: De nem volt lehetsges az rmk inflldsa? Ha volt aranyrmd, nem romlott az rtke?
P: Nem dehogy. Az aranyat mindenki elfogadta.
R: A f pont a cserekereskedelem.
H: Igen a dolgok vsrlskr, azok rtkvel volt elismerve.
P: Igen. Ha te bevezetsz valdi fmpnzt, akkor az nem romlik le.
H Csak megfelel mennyisg kellet a fmekbl
P: Ennyi az egsz. A valuta…A tbb kereslet, magasabb rfolyam. Itt ez a szemveg. Szval, ignyelnk tz rpit, s te vagy egy vsrl s krsz a szemvegrt. Majd megemelem az rat. Szval, ha te ki tudsz fizetni az ltalad nyomtatott paprpnzzel, brmilyen rat elfogadsz. Ezt jelent a mestersges rfolyam nvekedst. Ugye?
R: Igen
P: Teht… ttelezzk fel, hogy neki is s neked is van 10 rmd. n meg 15-t szeretnk. Itt nem lesz versengs s meg kell elgednem a 10 rmvel, amit kapok, vagy tle, vagy tled.
H: Persze. Mert csak annyi pnz rme ltezik.
P: De ha n megemelem az rakat s te nyomtatsz…ha hatalmadban ll nyomtatni, „J rendben, fogd ezt a 15 rpit.” Te nyomtatsz s ki fizetsz engem. De ha az rme aranybl lenne, nem tudnd ezt megtenni, mestersgesen nvelni azt.
H: nem tudja megemelni az rakat, mert csak egy bizonyos mennyisg arany pnz ll rendelkezsre.
P: De n megemelhetem az rakat, de ha n nyomom a pnzt az gy knnyebb. Ha te sszegyjtend a pnzeket, nagyon nehzkes lenne a dolog, gy nem is tudnd mestersgesen emelni.
H: Az rme egy csekk
P: Igen
H: s folyamatosan tl terhelik.
P: Ezt akarjk. s ezek a gazemberek, mestersgesen ellltott paprt nyomtatnak, mint pnzt. s n gazember vagyok, akkor egyre tbbet akarok, mert sok a vsrlm.
R: A Vsikus vagyis a Krisna-tudat kultrja s a modern vilg kultrja kztt hatalmas, drmai klnbsg ll fenn, nagyon nagy klnbsg. Szval a trsadalom talakulsa…
P: …s ide jn az, ha koncentrlnnk a tanya kzssge kialaktsra, nem lenne szksg ezekre a tzsdei cserezletre. Mert elgedett vagyok azzal, amit ellltottam. Ennyi az egsz s nem kellennek ezek a trkkzsek. Amire szksgem van azt a tanya, megadja.
R: Gabona, ruhk
P: Mindent. Szval n nem szeretnk belemenni ebbe a pnzvlts dologba. Ha te elgedett vagy a tanyn –s n az vagyok- hol itt a krds pnzvltsrl stb? Nem kellenek a mestersges dolgok…Ez a bankrendszer „banking-fanking” (szjtk) minden automatikusan ssze fog omlani. Nincs pnz ki fogja a bankban tartani a pnzt?
H: Kinek van r szksge?
P: Szval ez a mestersgesen krelt bankrendszer is szintn s |
Srila Prabhupad beszlget a tantvnyaival |
|
2010.05.01. 21:06 |
10-03-16
Srila Prabhupad beszlget a tantvnyaival: Titkos sszeeskvs, ami nem is titok. Valamint egy VIDEO a budapesti Izrael elleni
Brki, akinek van pnze, hatalma is van. Ez nylt titok. Hol itt a titkos. Ha van pnzed, minden hatalom a Tid. Ebbl a beszlgetsbl megtudhatjuk, hogy a szupergazdak emberek ltal szervezett sszeskvs nylt titok, hisz ha valaki sok pnzre tesz szert ebben a stt Kali-yugban, az mgtbbet akar, ezr csal s gy terveket sz, hogy maghoz ragadhassa a hatalmat. Ez egyrtelm, s logikus. Az sszeeskvs nem egy teoretikus elkpzels, hanem kvetkezmnye, jelen vilgunk stt gyleteinek.
Ramasvara: Szval a kormny gazemberekbl ll. Szndkosan becsapjk az embereket.
Prabhupada: gy van, a kormny azt jelenti, hogy a csalk gylekezete, olyan mint k. Mi mst gondolhatnnk errl? Ha mi csalk vagyunk, megynk jelltetni magunkat a kormnyba. Valamilyen ton mdon meg kapjuk a szavazatokat. Megvesztegets ltal, vagy valamilyen alval mdon megteszed, s szavazatokat kapsz, s egy olcs kormny embereiv vlhatnak. s utna csinlhatod a bizniszt. Azrt mert csal vagy, kapsz preszizsts hatalmat. S mit fogsz tenni? Tudd meg, hogy egyszeren csak csalni.
T.K: Szval egyre tbbet fog csalni.
P: Ennyi az egsz. Most meg kaptad a hatalmat. Tbbet fogsz csalni.
R: Amerikban az emberek azt lltjk, hogy a kormnyt a kommunistk irnytjk. Azt mondjk, hogy azok a nagy nagy bankrok, akik gazdagok, hogy valjban….az az elkpzels, hogy ott Kommunista kormny l, vagy nem is kommunistk, diktatrium mkdik s k titokban manipullnak.
P. Mi a cljuk?
R: Hatalom
P: Hatalom…brkinek akinek van pnze, hatalma is van. Ez nylt titok. Mi ebben a titkos? Nevets)…..Ha van pnzed, minden hatalom a tied.
R: Azok nagy j szakrtk abban, hogy az emberek azt higgyk, hogy demokrcia van s az embereknl van a dnts.
P: Ha te megvsrolod a szavazatokat, pnzel, hol itt a demokrcia?
R: gy mint az egyik vita tmnl is, hogy azok a gazdag bankrok hatalmukban ll pnzt nyomtatni, k dontik el mennyi pnzt nyomtassanak.
P: Igen. s n azt felttelezem, hogy ha szert teszek pnzre akkor szavazatokat kapok.
R: Szval romlst, vlsgot tudnak elidzni az befolysuk ltal.
P: Igen. Pnzt tudsz vsrolni. A valdi hangsly a pnzen van. Ez az a dolog amit a Bhgavatam is emlt. A Pnz, dnt jelentsg ebben a stt korszakban. Ha van pnzed, semmire sincs mr szksged, mert mindent meg tudsz venni.
R: Az igazsgot is meg tudod venni.
P: , igen mindent. Ezt mondja a Bhagavatam s ezrt az emberek brmilyen mdon igy vagy gy szeretnnek pnzhez jutni. k tudjk„Minden hatalmat meg kaptam!”. A jelen idk arrl szlnak, azt szeretn mindenki, hogy egyre tbb s tbb tbb pnze legyen.
R: Szval itt ez a teria, hogy itt egy sszeeskvsrl van sz, ami az egsz vilgon folyik, gazdag emberek befolysval.
P: Igen ez az amit mi is mondunk!. Ha van pnzed, sszeeskvst tudsz megteremteni, vagy brmit, amit akarsz. sszeeskvst nem tudok szervezni, nincs pnzem, nem tudok sszeeskvst szervezni. De ha van pnzem, kialakthatok egy sszeeskvst a pnzemmel. Azt krdezte egy ember: „Van neked intelligencid?” Az ember meg elkezdte: „Akkor lssuk.” „Ez micsoda?” „Szeretnm ltni a zsebedet.” „Mirt” –krdezi a msik „Mert az intelligencia, zsebet jelent.” Ha van pnzem a zsebembe, akkor van intelligencim is. Ms klnben nincs. Canakya Pandit ugyan ezt mondta: daridra-doso guna-rasir nasi. Legyen az brki, aki hatalmas, kpestett ember, de ha szegny, mindennek vge. Darido-doso guna-rasir nasi.
(Srila Prabhupada reggeli stn, Los Angelesben, 1976. jnius 4.-n)
Prabhupad a trsadalmi problmkrl s a jelen helyzetrl egy rvidke megvilgtsban.
Prabhupada: A drogok az egsz nyugati vilgot elpuszttja. Tnkre fogtok menni, te leszoktl a drogokrl..te mr nem szeded. Ameriknak vge. Nem tudnak mr tenni semmit. Nincs mr ipara, nincsenek nagy iskoli, nincsenek nagy harcosaik. Minden csak romlik. Az egyetlen menedkk a Krisna-tudat. Papi tapiyatachilo hariname uddharilo. Csak ezzel lehet megmenteni. Ms lehetsgnk nincs…msklnben a pokolra kerlnek. Minden amerikai, az gynevezett pffeszked materialistkkal egytt. Ez tny. Ha szeretnd szolglni az orszgodat, mutasd be a Krisna-tudatot, a fiataloknak. ket megmentheted. Te megmenekltl, s most mentsd meg a bartaidat. Msklnben a klnfle mrgek, az alkohol, a heroin, a kokain s az LSD ja s a marihuna, mindennel vgez. De hogyha tvoltatod magad maytl az illzitl, mindenre tudsz majd megoldst tallni. Ez az ember ktelessge. A szenveds helyett, amit az ismtld szlets s hall okoz, egy leted ldozd fel. Hol itt az ldozat? Mi abban a nehzsg, hogy szpen lsz, mellzd ezeket a gazember szoksokat s edd Krisnnak felajnlott telt, nekel a Hare Krisna mantrt s olvasd mindezeket a szp knyveket. Mi ebben a nehzsg? Szp let. Els osztly let. Brhova msz, felnznek rd. Mindenki szeretni fog.
Syamasundara: A materialista let nagyon kellemetlen. Minden pillanatban van valami baj
Prabhupada: Csak gy mint a disznk civilizcijban. Ennyi. Azt gondoljk „Nagyon boldogok vagyunk, esszk az rlket.” De msok tudjk, hogy micsoda lvezet ez. Hasonl kpen a gazember karmik, materialistk, azt gondoljk…mi is az miniszoknya? Miniszoknya, mutogatjk magukat s az emberek meg vonzdnak hozz s a lny meg rl ennek. Ez valjban prostitci. Nincs frjk, s csak meztelenl jrklnak… ez egyszer el fog jnni, majd nzd meg tven v mlva.
S: Sok helyen mr elkezdtk, meztelenl jrnak.
P: s a trvny kimondja, hogy egynl tbb felesged nem lehet. Ez aljas, gazember trvny. Szval, Egyetlen frjnek legalbb egy tucat felesge kell, hogy legyen msklnben megy a pokolba. Legalbb a nk ezt tudjk „Szksgem van egy frjre.” Lehet, hogy a frfinak 12 felesge van, de aggdnak, hogy legyen vgre frjk. s ezt az ignyt ki lehet elgteni. llandan aggdnak.
Parivrajakacarja: De nem akarnak gyereket.
P: Ez a kvetkez problma. Mirt nem? Sok felesgnk van, igy gyermek is. Los Angeles tele van gyerekkel. Ez termszetes. Frjet akarnak. A trvny az: „Nem, tb felesged nem lehet.” gy a lnyok prostitultak lesznek. Ennyi.”A lnyok prostik lettek. Ez nagyon j, de egynl tbb felesged nem lehet.”. Milyen dolog ez?
S: Fogamzsgtlkat adnak a fiataloknak.
Kulaskhar: Egy orvos, magas beoszts br Angliban, azt mondta, hogy 14 vesen a lnyok mr lhetnek szexulis letet. Ez a tegnapi jsgban volt. Azt mondta, hogy 14 vesen mr leglisan tehetnk ezt.
|
Egy kis trtnelem: 1848 - A Forradalmak ve |
|
2010.05.01. 21:04 |
10-03-15
Egy kis trtnelem: 1848 - A Forradalmak ve
Magyarorszg folyamatos fosztogatsra az elmlt kt vszzadban az ismtelten rknyszeritett hborkkal s a nemzetkzileg megszervezett eladstssal kerlt sor. A bcsi Rothschild-hz adssgba knyszertsi ksrletnek az elutastsa miatt trt ki a hbor 1848 szeptemberben, s alakult t a bks forradalom vres hborv. (A trkp a kzponti bankok orszgokra val rknyszerts miatti forradalmak kitrst jelli.)
Mr a reformkorban is az volt a magyar trsadalom egyik legfontosabb problmja, hogy a magyar pnzgyeket monopliumknt egy bcsi magnbank intzte. Magyarorszgon nem volt bankhitel. A pnz amiatt ramlott ki az orszgbl, hogy kiszolglja ezt a bcsi bankot. De kiramlott a pnz adk, reglk, klcsnk, a klcsnk kamatai, vmok, kincstri jegyek s a csszri katonasg elszllsolsi kltsgei formjban is. Amikor 1848-ban Kossuth lett a pnzgyminiszter, azonnal hozzfogott az res llamkassza megtltshez, s egy bankjegynyomda fellltshoz. A gazdasgi let m?kdst biztost, fedezettel br magyar pnzt akart bevezetni. A bcsi Rothschild-hz irnytsa alatt llott Osztrk Nemzeti Bank, az ONB, azonban nem volt hajland valdi pnzre bevltani az ltala kibocstott bankjegyeket, s egyidej?leg gyorstott temben vonta ki a nemesfm-s rcpnzt klfldre. Kossuth ezrt mr 1848. prilis 19-n rendeletileg tiltotta meg az arany s az ezst klfldre vitelt. Terve az volt, hogy 5 milli peng?-pnz alapjn mintegy tizenkt-s fl milli forintnyi pnztrjegyet bocst ki. A Rothschild rdekeltsg? ONB azonban azt akarta, hogy a magyar kormny t?le vegyen fel 12 milli forint hitelpnzt, de azzal a felttellel, hogy a magyar kormny ismerje el az ONB bankjegykibocst monopliumt Magyarorszg terletn, s fizessen kamatot a Rothschildok ltal nyjtott hitelpnz utn. Kossuth ezt elutastotta, s az nll magyar pnz mellett dnttt. A pnzgyekben megmutatkoz kibkthetetlen ellentt vezetett el a fegyveres konfliktushoz, amelyb?l vgl szabadsgharc s fggetlensgi hbor lett. A szabadsgharc bukst kvet?en az ONB sszes kvnsga teljeslt. Magyarorszgon 1873-ban mr 482 pnzintzet, 160 klnbz? biztost intzet, de csak 164 nagyobb iparvllalat m?kdtt. Ezek szinte mind a Rothschild-hz ltal irnytott pnzkartellhez kapcsoldtak valamilyen mdon. Az informlis pnzkartell m?kdst irnyt s vgz? bankrhatalom a szemlyi kapcsolatokon, s a gondosan kiptett sszefondsokon keresztl biztostotta pnzgyi egyeduralmt. A szabadsgharc utn az ONB s a mgtte ll nemzetkzi pnzkartell er?teljes nyomst gyakorolt a Habsburg uralkodhzra s a kormnyzatra, hogy az kemnyen lpjen fel az nll magyar pnzt kvetel? magyar kormnnyal szemben. A kiegyezs utn az osztrk-magyar pnzrendszer kzssgt biztostottk. Magyarorszg az ONB bankjegy kibocstsi monopliumt ugyan formlisan nem ismerte el, a tnyleges llapot azonban az volt, hogy az ONB ltal kibocstott bankjegyek forgalomban voltak ugyangy, mint brmely ms llam pnzei. A magyar pnzgyi s gazdasgi let irnyti a XIX. szzad msodik felben az ismtl?d? vlsgokat az ONB tudatos pnzgyi manipulcijnak tulajdontottk. A Magyarorszgon rendszeresen visszatr? vlsgok nem termelsi anarchia  kvetkezmnyei voltak. A rejt?zkd? szuperkartell, vagyis a pnzgyeket a httrb?l irnyt rdekcsoport, idzte el? a vlsgokat, mgpedig gy, hogy Magyarorszg nemzetgazdasgnak egszt az ellen?rzse al vonta, s tvette a tbbi alkartellnek tekinthet? kisebb kartell irnytst is. A szuperkartell a bcsi Rothschild-rdekeltsg irnytsa alatt ll, bcsi kzpontbl szervezett s ellen?rztt termelsi s pnzgyi viszonyokat hozott ltre. A Monarchia rszt kpez? Magyar Kirlysgban nem volt a Rothschild-rdekeltsgt?l fggetlen egyetlen jelent?s vllalat sem. Magyarorszg nemzetgazdasga a Rothschild-hz hegemnija alatt m?kdtt. Egyfajta korporcis uralomrl beszlhetnk. Az egsz orszg ipari s kereskedelmi lete egyetlen pnzgyi szervezet lthatatlan, kell?en lczott, de er?s akaratnak volt alrendelve. A magyarok sajnos nem tudtk, hogy kivel llnak szemben, mert az elrejt?ztt az arctalan pnzviszonyokban. A magyar trsadalom a kirly ellen fordult, de az ellensg valjban egy rejt?zkd? pnzcsoport volt. Az emberek nem voltak tudatban, hogy a nemzetkzi pnzoligarchia ltrejttvel a kamatoz hitelpnzrendszer vette t fokozatosan az irnytst. A pnzoligarchia azonban nemcsak kamatszeds formjban fosztogatta az orszgot, de gy is, hogy titkos-kartellt hozott ltre, s ezzel egsz Magyarorszgot gazdasgi fgg?sgbe tudta tasztani. Ez pedig lehet?v tette az rtkteremt? munka eredmnynek egyre nvekv? kisajttst hitelezsi s kartellezsi technikkkal. A Rothschild-hz az ltala irnytott lthatatlan pnzkartell ltezst minden lehetsges mdon titkolta. Ebben volt a f? ereje. gy trtnhetett meg, hogy a Monarchin bell egsz Magyarorszg egy zrt vadaskerthez vlt hasonlv, bekertve egyetlen pnzcsoport hatalmnak lthatatlan, de annl inkbb rezhet? aclkertsvel. Ebben a krlkertett vadaskertben a kamatgyarmatt vlt Magyarorszgon a vad nem volt ms, mint a magyar np, amely a kertsig futhatott, de azon tlra mr nem juthatott. A Monarchin bell Magyarorszg csak a kls? knyszerek hatsra lpett be abba a vilghborba, amelyet - ma mr bizonythatan - a szupergazdag beruhz bankrokbl ll nagyhatalm nemzetkzi pnzkartell ksztett el? s robbantott ki. A vonakod, bkeszeret? Magyarorszgra rknyszertettk ezt a hbort, mgis a legslyosabb bntetssel sjtottk Trianonban. Magyarorszg elvesztette terletnek ktharmadt, lakossgnak tbb mint 60 szzalkt, s az ugyancsak a nemzetkzi bankrok ltal irnytott Npszvetsgnek a Jvtteli Bizottsga 200 milli aranykorona megfizetsre ktelezte a kivrzett, kifosztott Csonka-Magyarorszgot. A trianoni bkedikttum utn jra kellett felpteni mindazt, amit a vilghbor, a bolsevista proletrdiktatra s a romn hadsereg fosztogatsa okozott. A magyar pnz teljes elrtktelenedse rettenetes csapst mrt a gazdasgra. El?szr a kzposztly ereje trt meg, amely a hbor legf?bb terht viselte, az inflci kvetkeztben pedig vagyont s pnzt is elvesztette. Ebben a helyzetben a Npszvetsg magatartsa meghatroz volt. Arra knyszertette a magyar kormnyt, hogy nevetsgesen csekly sszeg?, 250 milli aranypeng?nyi stabilizcis klcsnt vegyen fel. A Npszvetsg f?megbzottja tjn gondoskodott arrl, hogy a trianoni bkedikttum rendelkezseit knyrtelenl vgrehajtsk. E bkedikttum rtelmben a magyar llamra kivetett hbors jvttel megfizetsig minden magyar llami bevtelt zlogjog terhelt az Antant hatalmak javra. Ennek kvetkeztben a Magyar llam a nemzetkzi pnzpiacokon csakis a bkeszerz?dsek ellen?rz? testletnek, a Npszvetsg F?tancsnak a hozzjrulsval kaphatott klcsnt. Ebben a testletben a magyarokat gy?ll? Dr. Edurd Benes-nek volt meghatroz szerepe. A Npszvetsgi F?megbzott felttelei szerint a Magyar llam kincstri jvedknek s vmbevtelnek - a klcsn tbbszrsig trtn? - zrolsn kvl jv kellett hagyni a Nemzeti Bank ltestsr?l szl trvnyt, mghozz az ltaluk megszabott felttelekkel. Ez az j intzmny, a szigor
|
Mulaszts, Flelem, Behdols... |
|
2010.05.01. 21:03 |
10-03-13
Mulaszts, Flelem, Behdols...
Kldtek nekem egy FankaDeli interjt, amiben egy dik krdez a fiatalsgrl s a hazai helyzetrl, s engem kt gondolat fogott meg, mgpedig az, amit a mulasztsrl mondott, amit azok kvetnek el, akik ugyan kaptak lehetsget, hogy beszljenek a vilgnak az elszomort, s fjdalmas trsadalmi vlsgrl, a kimondani fj igazsgrl, de mgsem teszik. Ez mulaszts, mgpedig igen slyos! Kiegsztenm azzal, hogy sokak kztt n –s remlem egyre tbben vagyunk ilyenek- ezen a blogon csom informcit gyjtttem a vilg valdi gondjrl, bajrl, mert szeretnm ha felbrednnk vgre.
A szndkom a kvetkez volt: 1,) hogy ne dljnk be a mainstream mdinak, ami elkendzi ellnk az igazsgot, helyette hamis kpet alkot vlsgok okairl, mindezt direkt teszi, hogy ne derljn fny arra, hogy igazbl a vezetk rosszul irnytanak. Hamisan diagnosztizlnak; szemt mdon beetetik a buta embereket; a gazemberek meg bedlnek az ateista propagandnak, ami ugyan brnyknt jelenik meg, de az zenet igen stni; 2.) hogy az emberek, keressk az let rtelmt, kutassk fel, hogy kik is k valjban s hogy ne foglalkozzanak istentelen tettekkel; vljanak spiritulis tkeresv!
Vannak lelki kzssgek, amik sajnos nem harcolnak elgg az egyre inkbb rnk nehezl Pusztt Vilgervel s inkbb ms foglalatossgba kezd, vagy mert nem rzi a problma slyt, vagy mert fl s inkbb nem kerl szembe a Rendszerrel, pusztn a knyelme miatt, vagy mert t magt is bekebelezte ez a httrben munklkod baljs mozgalom.... s itt jn a msik gondolat, ami tetszett, hogy anlkl, hogy felllnnk s az asztalra csapnk, nagy vltozsokat nem idzhetnk el. Sokan vannak azon a vlemnyen, hogy majd szp lassan, meg ilyenek, de ez nem mdszer. Most mr nem ! Itt 2010-ben mr nem, hisz az j Vilgrend egyre csak ersdik s a mi kis szentimentlis prblkozsaink mr igen kevesek ide! Szval kedves bartocskim vge a tunyi-munyi idszaknak, mert most itt az id cselekedni s harcolni, s ha nem harcolunk vgnk! Kvncsi leszek, hogy hogyan oldjk meg az Irni krdst, mert ha ezek beindulnak, akkor aztn lesz ne mulass!
Ezek a tmk nagyon fontosak, hogy eljussanak az ostoba vezrek agyba s felbressze ket, hogy igen is van megolds! Van megolds csak a Rendszert kell levltani egy jra, s mgpedig spiritulis alapokon nyugv j dologra, ahol nem gazemberek vezetnek, hanem szentlet szemlyek, Isten szolgi! Szentekre van szksg!!!!!
De elbb le kell vltani a rgit, hogy kicserljk az jra s ez most jtt el! Valamikor a kzeljvbe alkalmunk is lesz ezt megtenni, mert a Rendszer haldoklik! Haldoklik mint egy szmtgp, amibe vrus kerlt! A vrus pedig az igazsg. Pontosabban az igazsg lerohasztja, mi pedig sztverhetjk!
Igen s nem szabad behdolni a Rendszernek, azrt mert nehz vele, vagy mert azzal fenyeget, hogy elpusztt. Ne flj a halltl!
|
Obama nem zrja ki az atomfegyver bevetst |
|
2010.05.01. 21:02 |
10-03-10
Obama nem zrja ki az atomfegyver bevetst
Az Obama-kormny tbb ezerrel cskkenteni tervezi atomarzenljban a fegyverek szmt, de annak kinyilvntsra nem hajland, hogy az Egyeslt llamok nem fog elsknt bevetni atomfegyvert - rta htfn a The New York Times.
Barack Obama elnk a vgs dntsek meghozatalra kszl az j amerikai nukleris stratgit illeten; a Bush-kormny tbb kezdemnyezst trlik - tudta meg az jsg nvtelensget kr vezet fehr hzi tisztviselktl.
Tbb vitatott krds kztt Obama mr eldnttte: nem hajol meg azon felszltsok eltt, hogy az Egyeslt llamok nyilvntsa ki, soha nem fog atomtmadst kezdemnyezni.
Kritikusai szerint Obama elhatrozsa a vilg nukleris arzenljnak cskkentsre nav s radsul veszlyes is, klnsen, hogy a jvben Irn s szak-Korea fell j atomhatalmakkal is szmolni kell - rja a New York Times.
Obama lpsnek tmogati ugyanakkor gy vlik, hogy az utbbi vben az elnk tl vatosan kzeltette meg a nukleris fegyverek visszafogsnak krdst s az ezzel kapcsolatos amerikai llspont most sem fog vltozni. Vlemnyk szerint erre utal az a kijelents, amely szerint az Egyeslt llamok fenntartja annak a lehetsgt, hogy biolgiai vagy vegyi tmads esetn beveti az atomfegyvert.
|
hmdinezsd: „A zsidk sztjk a hborkat s megltk a prftkat” |
|
2010.05.01. 21:01 |
hmdinezsd: „A zsidk sztjk a hborkat s megltk a prftkat”
Teherni Szerzds cmen rt dolgozatot Mahmd hmdinezsd irni elnk. A dokumentumot a perzsa politikus sajt maga mutatta be Tehernban 2010. februr 28-n tizenegy palesztin szervezet vezetinek jelenltben. A dolgozat a nemzetkzi zsidsgrl s Izraelrl szl, s eddig kizrlag egyetlen izraeli hrportl, a hber nyelv Tk-Debk (תיק-דבקה) foglalkozott a dolgozattal, amelyet Adolf Hitler Mein Kampfjnak els megjelense ta az elmlt nyolcvan esztend legantiszemitbb rsnak nevezett.
„A zsidk a monoteizmus ellensgei, s a vilg minden hborjnak s ellensgeskedsnek szti”, llaptja meg Mahmd hmdinezsd a dolgozat elejn, majd gondolatmenett gy folytatja: „A zsidk stni mdon viselkednek, fktelenl hajhsszk a pnzt s k ltk meg a prftkat. (Az iszlm tantsa szerint, akrcsak az szvetsgi prftk, gy Jzus Krisztus is „csak” prfta volt, mg idben az utols s legtkletesebb prfta Mohamed, a prftk pecstje (Htm ul-nbij – ختام الأنبياء)
hmdinezsd elnk szerint a zsidkkal s Izraellel nem gy lehet elbnni, hogy megszntetjk a zsid llamot, hanem annak zsid lakossgt a pokolra kell juttatni. A dolgozatban az irni politikus arra a kvetkeztetsre jutott, hogy elkvetett gaztetteik miatt a zsidk mostantl nem lhetnek a Jordn foly s a Fldkzi-tenger kztti terleten, s a Szentfldn egy szl zsid sem maradhat.
hmdinezsd elkpzelse szerint errl az ENSZ ltal megrendezend, az egsz vilgra kiterjed npszavazson dntennek a npek s nemzetek. A vilg npeinek fltennk az eldntend krdst: „Akarjk-e, hogy Izrael llam tovbbra is ltezzen, vagy sznjn meg? - rja Mahmd hmdinezsd perzsa elnk a Teherni Szerzds cm dolgozatban.
Jszef el-Kudszi – Kuruc.inf
|
|